Köszöntő

Kedves Olvasóink!

Honlapunkat szeretettel ajánlva köszöntök minden érdeklődőt. Betekintést nyerhetnek a katolikus iskolánk keresztény és nemzeti értékeinket érvényesítő szellemiségébe, mindennapjaiba. Bízom abban, hogy honlapunk közkedveltté válik.
Isten áldását kérem mindnyájukra!

Kristofori Olga
igazgató

Nagy kerálaink emlékezete


katai zoltan2012. karácsony havának 5. napján iskolánkban járt Kátai Zoltán énekmondó. Elénekelte nekünk a magyar nép eredetét, említve Bendegúzt, Nimródot, Hunort és Magort. Majd két szent királyunkról, Szent Istvánról és Szent Lászlóról szólt. Első magyar kormányzónk, Hunyadi János élete és cselekvései is elbeszélésre kerültek lant és kobzos kíséretében. Az izgalmas dalfüzért egy adventi gondolatokban gazdag ének zárta. Köszönjük Kátai Zoltánnak ezt a hagyományos magyar nyelv-, irodalom és történelem órát, amivel megajándékozott minket. Isten kísérje útját Kárpátalján!

Köszönjük a program szervezőinek Kovács Béla Független Európaparlamenti Képviselő Beregszászi Fogadóirodájának, valamint a Kárpátaljai Református Egyházkerület Levéltára és Múzeumának, hogy a líceum lehetett a kárpátaljai előadássorozat egyik állomása!

Az előadássorozat további állomásai megtekinthetők a itt.

 


kfma